Trafik Sigortası Primleri Değişir Mi?

Trafik Sigortası Primleri Değişir Mi, Değişirse Neden Değişir? Sorularının yanıtını bu yazımızda birlikte bulacağız. Trafik sigortası ülkemizde belkide en çok yapılan sigorta türüdür


Reklamlar
Trafik Sigortası Primleri Değişir Mi?

Bu konuda hemfikiriz. Çünkü başımıza nelerin gelebileceğini kestiremiyoruz ve aniden yaşanacak sıkıntılı durumlarda sigorta devreye girmektedir. Bu konuda herkesin merak ettiğini bir konu vardır oda primler değişir mi, değişirse neden değişir?

Trafik sigortası en zor anlarımızda yanımızda bizlere destek olan bir zorunlu yaptırım türüdür. Trafik sigortasını yaptırmak zorunludur trafik sigortası yaptırmamanın trafikten men edilme ve para cezası vardır. Bu gibi önemli bir konuyu görmemezlikten elbette gelemeyiz. Trafik sigortası kaza başına ölüm ve tedavi masrafları ile kazada başına karşı araca ödenecek maddi tutarları teminat alır.

Reklamlar

Burada prim tutarları farklılık göstermektedir. Bu farklılıkların sebebi sigorta şirketlerinin verdiği teklifler, şirketlerin prensipleri ve uygulamadaki farklılıklar nedeni ile değişiklik gösteriyor.Trafik sigortasında hesaplama yapılırken de aracın markasına modeline bakılır. Bu gözlemler prim ve tutarı hesaplanırken göz önünde bulundurulur. Trafik sigortası primleri hesaplanırken sürücünün hasar geçmişine de bakılır. Hasar geçmişi olmayan bir sürücü düşük risk taşıdığından daha az sigorta primi ödeyecektir.

Bu yüzden elimizden geldiğince arabamıza hasar vermemeye özen gösterelim.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap