Trafik Sigortası İle İlgili Neler Bilmeliyiz?

Trafik sigortası zorunlu bir sigorta türüdür.

Trafik Sigortası İle İlgili Neler Bilmeliyiz? Yazımızda bugün bu konuyu ele alacağız. 


Reklamlar
Trafik Sigortası İle İlgili Neler Bilmeliyiz?

 

Başta da söylediğimiz gibi trafik sigortası zorunlu bir sigorta türüdür ve herkesin yaptırması gerekir. Trafikte herkesin her an başına ne geleceği belli değildir. Bu sebeple bu sigortaya ihtiyaç duyulmaktadır. Trafik sigortası üçüncü kişileri korumak için yapılan bir sigortadır.Bunu ilk başta bir söyleyelim. Bu üçüncü kişi yeri gelir siz olursunuz. Bu sigorta her yıl yenilenmektedir yenilenmediği takdirde cezai işlemler uygulanmaktadır.

Reklamlar

Bir kazada ister siz kusurlu olun isterseniz karşıdaki kişi. Böylesi bir durumda hasar verdiğiniz kişilerin aracında meydana gelen hasarlar sizin trafik sigortanızdan karşılanır.Bu nedenle trafik sigortası zorunlu bir sigortadır.

Trafik Sigortası İle İlgili Neler Bilmeliyiz? Sorusunun cevabını yavaş yavaş bilmeye başlıyoruz. Trafik sigortası bir nevi güvence sağlamaktadır. Ama şunu unutmamanız gerekir ki trafik sigortası yurt içinde geçerlidir. Eğer ki aracınızla yurt dışına çıkacaksanız bu geçerli olmayacak ve poliçenize yurt dışı teminatı ekletmeniz gerekecektir.

Trafik sigortası fiyatına gelecek olursak. Trafik sigortası fiyatı herkes için aynı değildir. Şirkete, aracınıza, aracın kayıtlı olduğu ile, daha önce hasara neden olup olmadığınıza göre değişir. Bunun için sigorta yapılacağı zamanlarda iyi bir araştırma içerisine girmelisiniz.

Zorunlu trafik sigortası şunları karşılar:

  • Kişi başına vefat ve tedavi: Herhangi bir hasar durumunda poliçede yazan limitlere uygun olarak, hasar gören tüm üçüncü kişiler için vefat ve tedavi masrafları.
  • Kaza başına vefat ve tedavi: Kazada hayatını kaybeden tüm üçüncü kişileri vefat parası, yaralananların tedavi masrafı.
  • Araç ve kazı başına maddi hasar: Olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin aracında meydana gelen hasarlara ilişkin masraflar.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap