Ticari Kredi Kartı Nedir? Kimler Alabilir? Faydası Nelerdir?

Ticari kredi kartı nedir? Kimler alabilir? Kimler faydalanabilir gibi sorularınıza bu yazımızda cevap bulacaksınız. Bu kredi kartlarını işletmeciler almaktadır. Bu kredi kartları işletmeciler için avantaj getirmektedir.


Reklamlar
Ticari Kredi Kartı Nedir? Kimler Alabilir? Faydası Nelerdir?

Ticari Kredi Kartı Nedir? Kimler Alabilir? Faydası Nelerdir? Sorusunun cevabı.

Bu kredi kartı şirket harcamalarını kişisel harcamalardan ayırmaya yaramaktadır. Bu kredi kartını işletme sahipleri alabilmektedirler. Eğer ki sizde bir işletmenin sahibiyseniz ticari kredi kartı edinebilirsiniz. İşletmeniz ile ilgili seyahat temsil, konaklama, ağırlama, benzin, alışveriş gibi harcamaları bu karttan yapabilir ve kontrol altına alabilirsiniz.

Reklamlar

Gerçekten de işletmelere gereken kolaylığı sağlayacak olan bu sistemi bütün işletme sahipleri kullanmalıdırlar.

Peki gel gelelim Ticari kredi kartını kimler alabilir? Sorusunun cevabına.

Burada ticari kredi kartı alabilmeniz için herhangi bir bankada ticari hesabınız olması şarttır. Banka siz başvuru yapınca ticari kredi kartı üzerinden işlemleri yürütmektedir. Eğer ki ticari bir kredi kartı hesabınız yoksa hemen gereken belgelerle birlikte bankaya başvurup bu hesabı edinebilirsiniz.

Ticari kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Gel gelelim bu konuya

Bunun için yukarıda da belirttiğimiz gibi bir işletmeye sahip olmanız gerekmektedir.  Herhangi bir bankaya giderek ticari kredi kartı başvuru formunu doldurmanız ve kendinize ait kimlik belgesi ile iş yerine ait güncel vergi levhasını sunmanız yeterlidir.

Fakat şu konuya dikkat edilmesi gerekir

  • Limited şirket ya da anonim şirket sahibiyseniz tüm ortakların kimlik fotokopileri bankaya sunulmalıdır.
  • Limited şirket ya da anonim şirket sahibiyseniz başvuru sırasında şirketin kuruluşuna ve ortaklığa ilişkin bilgilerin yer aldığı ticaret sicil gazetesi sunulmalıdır.
  • Şirketi bankada temsil edecek yetkililere ait imza sirküleri sunulmalıdır.

 

Ticari Kredi Kartı Nedir? Kimler Alabilir? Faydası Nelerdir? Diye araştırdık ve yazımızı yazdık sizler için. Umuyoruz ki bu makalemiz sizler için faydalı olmuştur.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap