Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır, Nerelerde Kullanılır?

Sanal kredi kartı nedir,nerelerde,nasıl kullanılır,güvenli midir? Sanal kredi kartı ile ilgili aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını kreditakip.net’te bulacaksınız.


Reklamlar
Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır, Nerelerde Kullanılır?

Teknolojinin gelişimiyle birlikte artık alış-veriş yaparken evden çıkmanıza bile gerek kalmıyor. Evden çıkmadan internet üzerinden kolaylıkla alış-verişlerinizi yaparak istediğiniz ürünü kapınıza kadar getittirebilirsiniz. Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır, Nerelerde Kullanılır? Sizlere bu konumuzu açıklarken az çok tahmin yürütülüyordur sanal kredi kartı ile ilgili. Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır, Nerelerde Kullanılır Sorusu kreditakip.net olarak bizlere en çok sorulan sorular arasında yerini almaktadır bizler de bu konu hakkında bilgilendirme yapmak istedik. Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır, Nerelerde Kullanılır? Sorulara teker teker cevap verecek olursak ilk olarak

Sanal kredi kartı nedir? 

Reklamlar

Sanal kredi kartı internet alış-verişlerinizin riskini azaltmak adına piyasaya sürülen bir sanal üründür. Bugün milyonlarca kişi bu ürünü kullanmaktadır. Fakat adından da anlaşıldığı gibi sanal bir üründür,ortada fiziksel formu yoktur. Gerçekte var olmayan bu kart asıl kredi kartına bağlı olarak oluşturulmuştur.Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır, Nerelerde Kullanılır sorularının ikincisine geldik

Sanal kredi kartı nasıl kullanılır? Sanal kredi kartınızın kullanımı asıl kredi kartınızın kullanımı gibidir. İnternet üzerinden yaptığınız alış-veriş sonrasında ödeme için gereken bilgiler girilir ve alış-veriş tamamlanmış olur ama burada ufak bir konuya dikkat çekmek istiyoruz Sanal kredi kartının limitinin belirlenmesi gerek. Sanal kredi kartının normalde limizi 0’dır ve bu limit alış-veriş esnasında kullanıcı tarafından bir defaya mahsus olmak suretiyle artırılır ve alış-veriş yapım sonrasında o limit tekrar 0’a düşürülür böylelikle herhangi bir dolandırıcılık olayına karşı önlem alınmış olunur.

Sanal kredi kartı nerelerde kullanılır ? Sanal kredi kartı yalnızca internet ortamında kullanılabilen bir karttır. Normal alış-verişlerde maalesef ki bu kart kullanılması mümkün değildir. Akıllara şimdi Sanal Kartın Borcu Nasıl Ödenir diye sorular geliyordur. Sonuçta adı üstünde sanal bir kart herhangi bir fiziki varlığı yok.

Sanal Kartın Borcu Nasıl Ödenir? Sanal kredi kartın borcu normal kredi kartın üzerinden ödenir. Sanal kart kullanıldıkça asıl kredi kartı limiti düşer ve borcu artar.Sanal kartın hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihi de asıl kredi kartı ile aynıdır. Son günlerde en çok internet ortamı olunca dolandırılma korkusu sarıyor insanı. Haliyle insan bu gibi durumla karşı karşıya kalmaya çekinir. Bu sanal kredi kartının güvenli konusunda okuyucularımız kesinlikle endişe etmemelidirler. Sanal kredi kartınızın bilgileri asıl kredi kartınızın bilgilerinden farklıdır. sanal kredi kartında görünürde herhangi bir kart yok bu sayede dolandırıcılara karşı önlem alınmış olmaktadır.

Peki bu sanal kredi kartını çıkarmak ücretli midir? Kesinlikle hayır, bankalar sana kredi kartını çıkarmak için herhangi bir ücret talep etmemektedirler.

Sanal Kartın Diğer Kredi Kart Gibi Yıllık Kart Aidatı Var mıdır? Ortada bir kredi kartı bulunmadığı için hayır böylesi bir aidat’da söz konusu değildir.

Sanal Kart İnternet Alışverişlerinde Puan Kazandırır mı? Evet normal kredi kartında nasıl ki internetten alış-veriş yaptığınız takdirde puan kazanıyorsunuz bunda da puan kazanabilirsiniz.

Sanal Karta Alışverişlerde Taksit Yapılır mı? Evet, sanal kartta normal kredi kartta yaptığını gibi yaptığınız alışverişlerde taksitlendirme yapılmaktadır.

Sanal Kart Avantajları Nelerdir? Sanal kredi kartının avantajları arasında aslında en büyüğü dolandırılma riski sıfıra inmesidir. Sanal kartın limiti yukarıda da bahsettiğimiz gibi tamamen size bağlıdır. Siz bir limit oluşturmadığınız müddetçe limitiniz 0 (sıfır) olacaktır.

Eğer ki dolandırıcılık gibi bilişim suçuyla karşı karşıya kaldınız ne olur? Böylesi bir şey mümkün değil diyemeyiz elbette her ne kadar kötü insanlardan korunma alınan tedbirlerle sıfıra iniyor desek bile elbette olabilir fakat sanal kredi kartı sizin belirlediğiniz limitle çalışmaktadır siz limiti belirlediğiniz takdirde kötü insanların eline geçerse bu bilgiler,sadece belirlediğiniz limit kadar zarar etmiş olursunuz onun fazlasını zarar etmezsiniz.

Sanal kredi kartı nasıl alınır? Sanal kredi kartı almak için müşterisi olduğunuz banka ile telefon yada internet bankacılığı aracılığıyla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bankanızla irtibata geçtikten sonra ilk olarak sıfır limitli bir sanal kart oluşturuyorsunuz. Daha sonra limitinizi, kullanmak istediğiniz miktara getiriyorsunuz. Örneğin internetten 1500 TL tutarında bir alışveriş yapacaksanız sanal kart limitinizi 1500 TL’ye çıkartıyorsunuz.

Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır, Nerelerde Kullanılır? Konusuna değinmeye çalıştık. Aklına takılan bir başka soru var ise konu altına sorularınızı yazabilirsiniz. Sorularınız en kısa süre içerisinde yanıtlanacaktır.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap