Sahte Altın Nasıl Anlaşılır?

Sahte Altın Nasıl Anlaşılır? Bu makalemizde sizlere bu konu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Akla sıkça takılan sorulardan bir tanesi de sahte altın nasıl anlaşılır? Altının sahte yada gerçek olup olmadığını anlamak için birçok yöntemler vardır. Bu yöntemlerden bahsedeceğiz sizlere. Sahte altın nasıl anlaşılır?


Reklamlar
Sahte Altın Nasıl Anlaşılır?

Bunu anlamak için birtakım ipuçları vardır bu ipuçları sayesinde altının sahte olup olmadığı anlaşılabilmektedir.

Birçok insan yatırımı altına yapmaktadır bu yüzden çok çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Altınların’da sahte olma olasılığı vardır sizler sonradan zarar etmeyin diye bizler sahte altını anlamanın püf noktalarından bahsedeceğiz. Mıknatıs yöndemi,damga yöntemi,fiyat,ısırma yöntemi ve seramik yöntemi bu yöntemler sayesinde altının sahte olup olmadığını anlayabiliriz.

Reklamlar

Sahte Altın Nasıl Anlaşılır? Konumuzda ilk önce mıknatıs yönteminden bahsedeceğiz. Mıknatısa tuttuğunuz altın, mıknatısla etkileşime giriyorsa gerçek olmayabilir. İkinci yöntem ise damga yöntemi. Altın ürünün herhangi bir noktasında çok küçük olsa da marka patent damgası, üretici sertifakası ve ayar damgası gibi bilgiler bulunur. Nadiren de olsa marka patent damgası bulunmayabilir ancak ayar damgası mutlaka bulunmak zorundadır. Bu damgalar yoksa altın sahte olabilir.

Bu yöntemler sizler için çok önemlidir. Eğer yatırımınızı altına yapacaksanız sonradan zarar etmemeniz adına ufak tüyolarla zarar değil kâr etmiş olursunuz.

Sahte Altın Nasıl Anlaşılır? Konusunu işlemeye devam ediyoruz. Umuyoruz ki verdiğimiz birkaç ipuçları sayesinde gerçek altını sahte altından ayırt edebileceğiz. Bir başka yöntem ise fiyat yöntemidir. Altın her ne kadar ucuz olsa biz alıcılara o kadar cazibeli gelir değil mi? Halbuki altın fiyatındaki ucuzluk biz alıcıları şüphelendirmelidir. Altının fiyatı piyasa genelinde aynıdır. Herhangi bir satıcı bu fiyattan daha düşüğe satmaya çalışıyorsa kreditakip.net olarak güvenmemenizi tavsiye ederiz.

Bir diğer ipucu ise ısırma yöntemi. Bu yöntem genellikle en fazla kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır.Altına dişinizle baskı oluşturduğunuz zaman dişinizin izi çıkıyorsa o altın gerçektir. Bunun dışında kullanılan geleneksel yöntemlerden biri de ses yöntemidir. Altını sert bir zemine attığınızda altın tok bir ses çıkartıyorsa gerçek olma ihtimali yüksektir. Sahte altınlar böyle durumlarda daha cılız bir ses çıkarır.

En son vereceğimiz ipucu yöntemi ise seramik yöntemidir. Seramik bir tabağa altın ile çizik attığınızda oluşan çizgi siyahsa altın sahtedir. Oluşan çizgi altın renginde ise altın gerçektir.

Evet sizlere Sahte Altın Nasıl Anlaşılır? konusunu elimizden geldiğince ipuçları vererek anlatmaya çalıştık. Umuyoruz ki faydalı bir konu olmuştur.Eğer ki altın alacaksanız en güvenilir yerden almanızı tavsiye ediyoruz. Güncel altın fiyatlarına kreditakip.net sitemizden her saniye boyunca güncel olarak bakabilirsiniz.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap