Sağlık Sigortası Nedir?

Bizler için sağlık çok çok önemlidir. Araç sigortası,ev sigortası,eşya sigortası vs.. birçok sigorta türleri var bunun yanında sağlık sigortası da vardır. Peki Sağlık sigortası nedir? Bugün sizlere sağlık sigortası hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.


Reklamlar
Sağlık Sigortası Nedir?

İlk başta neden sağlık sigortası yaptırmalıyız bunu sizlere söyleyelim. Sahip olunan en değerli varlık öncelikle kendi sağlığınızdır bunda hemfikiriz. Özel sağlık sigortası sizlere her türlü bütçeye uygun çözümler sunmaktadır.

Biz kreditakip.net olarak şöyle düşünmekteyiz “Sağlık sigortası yaptırmak geleceğe yapılan bir yatırımdır.”Bazılarınız şöyle düşünebilir bu özel sağlık sigortası lükse giriyor. Kesinlikle hayır. Sağlığınız hiç lükse girer mi?

Reklamlar

Biraz önce’de söyledik en değerli varlığımız kendi sağlığımızdır. Bu konuda kesinlikle şüpheye düşülmemeli. Lüks değil, ihtiyaçtır. İhtiyaç olarak algılamak gerekmektedir.

Sağlık sigortasının birçok çeşitleri vardır. Özel sağlık sigortası sayesinde bir kaza veya hastalık sonucunda ortaya çıkabilecek sağlık giderlerinizi yüzde yüze kadar güvence altına alabiliyorsunuz.

Sağlık Sigortası Nedir? Sorusuna net olarak şu cevabı verebiliriz. Sağlık sigortası = Güvencedir.

Birçok sağlık sigortası vardır bunlar. Bireysel sağlık sigortası,nefes sağlık sigortası gibi sağlık sigortaları vardır.

Sağlık Sigortası Nedir? Bu sağlık sigortasını biraz daha açacak olursak sağlık sigortası hastalık kaza sonucu yaşanabilecek sağlık sorunlarında ekonomik bir güvencedir. 18 yaşından 65 yaşına kadar gerekli şartlara sahip olan herkes bu sağlık sigortasından faydalanabilirler.

Sağlık sigortası bir (1) yıllık yapılmakta ve o yıl bitiminde yenilenmek istenirse yenilenebilmektedir.

Yukarıda sağlık şartları demiştik hemen unutmadan onları da söyleyelim. Sağlık sigortasının genel şartları

 • Teminat dışında kalan haller belirtilir. Bu konu çok önemlidir. Genel şartları okumadığınızda hasar durumunda aslında o riski poliçenizin teminat altına almadığını öğrenmeniz maddi ve manevi yıpratıcı olacaktır.
 • Tem tersi olarak bir anlaşma yapılmamışsa, bu bağlamda bir sözleşme yoksa teminat dışında kalan durumlar belirtilir. Bu teminatları öğrenerek ihtiyacınız olanları poliçenize ekletebilirsiniz.
 • Sigortanın hangi coğrafyada geçerli olduğu bu şartlarda belirtilir.
 • Sigortanın başladığı ve biteceği tarih yazılıdır.
 • Sigorta yaptıranın sözleşme sırasında beyan ettiği yükümlülükler burada belirtilir.
 • Poliçe süresi boyunca poliçede herhangi bir değişilik söz konusu olduğunda yapılması gereken ihbar yükümlülüğü belirtilir.
 • Sigortacının sorumluluğunun ne zaman başladığı, sigorta priminin ödeneceği zaman dilimi ve şekli genel şartlarda yazar.
 • Riziko yani risk durumunda sigortalının üzerine düşen yükümlülükler açıklanır.
 • Masrafların tespiti ve hangi masrafların teminat altına alınacağı bildirilir.
 • Tazminatın sonuçları ve sigortalının hakları ile ilgili bilgiler yer alır.
 • Sigortada zaman aşımları belirtilir.

Genel şartlar bunlardır.

Sağlık Sigortası Nedir? Sizlere bugün bunu açıklamaya çalıştık. Umuyoruz ki sizler adına faydalı bir makale olmuştur.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap