Paramızı Nasıl Yönetmeliyiz?

Paramızı Nasıl Yönetmeliyiz? Birçok insan bu konudan müzdarip. Paramızı nasıl yönetmeliyiz konusunda bizler birkaç ipuçları vermeye çalışacağız. O ipuçları sayesinde paramızı güzelce yöneterek birikim yapabiliriz. 


Reklamlar
Paramızı Nasıl Yönetmeliyiz?

Şu konuda hemfikir olmamız gerekir o konu ise yatırım yapabilmek için öncelikle birikim yapmak gerekmektedir evet bu konuda hemfikiriz hemfikir olmasına da fakat birikim yapmak bir kenara dursun ay sonunu getiremiyoruz değil mi?Paramızı Nasıl Yönetmeliyiz konusunda vereceğimiz birkaç ipuçları sayesinde eminiz ki sizler’de birikim yapmaya başlayacaksınız. Doğru para yönetimi ile hem aylık bütçenizi doğru şekilde planlayabilir hem de birikim yapabilirsiniz ancak paranızı yönetirken bu hataları yapmamanız gerekiyor.

Bütçe planı yapmamak ; Yapılmaması gerekenlerden bir tanesidir. Eğer sizler bütçe planı yapmadan paranızı geldiği gibi harcarsanız paranızın ne zaman nasıl bittiğinin bile farkına varamazsınız. İlk önce bütçe planı yapmamız lazım.Aylık net harcamalarınızı bu harcamalar kira,fatura,taksit,mutfak borçlar vs.. ayırdıktan sonra kalan tutarı hafta sayısına bölmek ve haftalık bütçe ile geçinmek. Bu şekilde paranızı daha kontrollü bir şekilde harcayabilirsiniz.

Reklamlar

Birikiminizi kesinlikle ve kesinlikle ay başında yapmalısınız. Birikim ay başında yapılır ha bir yöntem vardır bazı insanlar bütün harcamalarını yaptıktan sonra birikim yapmaya çalışırlar bu yöntem kesinlikle yanlıştır.maaşınızı aldığınızda birikim yapacağınız tutarı da aylık bütçe planınıza göre belirleyip kenara koymanız gerekir. Birikim yapacağınız miktarı maaşınız geldiği gibi ayırarak ve o yokmuş gibi davranarak birikim yapabilirsiniz bu yöntem size o kadar iyi gelecek ki bunu zaman geçtikçe anlayacaksınız.

Birikim yapmak için kendinize büyük hedefler koymayın. Küçük hedeflerle ilerlemenizi tavsiye etmekteyiz. Eğer ki büyük hedefler koyarsanız kendinize, zamanla bunu yapamam diye ümit kesebilirsiniz. Dediğimiz gibi küçük hedeflerle ilerleyeceğiz.

Bir başka yöntem ise gereksiz harcamalardan kesinlikle kaçınılmalıdır.Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer ki sizler paranızı geldiği gibi düşünmeden harcarsanız paranız ne zaman geldi ne zaman harcandı ne zaman bitti anlayamazsınız. Paramızı Nasıl Yönetmeliyiz? Konusundayız. Neler yapılmalı ve neler yapılmamalıdır bunları elimizden geldiğince açıklamaya çalışıyoruz. Bizler gereksiz harcama yapmamak için ilk başta ihtiyaç listesi belirlemeliyiz.Nasıl ki market alış-verişine giderken yada pazar alış-verişine giderken liste hazırlıyorsak burada da listemizi hazırlamalıyız. En gerekli olanları alıp biraz gereksiz olanları almaktansa onlara verilecek parayı birikim olarak kullanmak daha mantıklı gelmektedir.

Kreditakip.net olarak sizlere Paramızı Nasıl Yönetmeliyiz? Konusunun makalesini hazırladık.Elimizden geldiğince bu konuya değinmeye çalıştık umuyoruz ki faydalı bir makale olmuştur. Son sözlerimizi söylemeden önce unutulmaması gereken altın kural vardır o da harcamalarımızı gelirimize göre harcamaktır.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap