Okuma Yazma Bilmeyenler Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi çekme bir nevi bazı durumlarda ihtiyaç haline gelmiştir. Kredi çekmek isteyenlerin son zamanlarda aklına takılan sorulardan bir tanesi ise okuma yazma bilmeyen veya imza atamayanların kredi çekip çekemeyeceği konusudur.


Reklamlar
Okuma Yazma Bilmeyenler Nasıl Kredi Çekebilir?

Okuma Yazma Bilmeyenler Nasıl Kredi Çekebilir? Konu başlıklı yazımızda sizlere elimizden geldiği sürece bu konu hakkında yardımcı olmaya çalışacağız. Şu konuda bir bilgi verecek olursak okuma yazma bilmeyen kişi bankaya kredi başvurusu yaparak kredi çekmesi mümkün değildir. Bunun nedeni bankalar tarafından hazırlanan sözleşmenin okunup,öyle imzalanması gerekmektedir. Okuma Yazma Bilmeyenler Nasıl Kredi Çekebilir? Evet okuma-yazma bilmeyenler kredi alamazlar mı? Elbette ki alırlar okuma-yazma bilmeyen yada imza atamayanlar da kredi kullanabilirler fakat bunun iki farklı yolu var.

Okuma Yazma Bilmeyenler Nasıl Kredi Çekebilir? Çekebilir bunların birkaç yolunu şimdi sizlere söyleyeceğiz.

Reklamlar

Okuma yazması olmayanların kredi çekebilmesinin birinci yolu, güvendiği bir kişiye noter huzurunda vekaletname verme yöntemidir. Vekaletname vererek bu işlemi gerçekleştirebilir.

Okuma yazma bilmeyen bir kişini kredi kullanabilmesinin diğer bir yolu ise noter huzurunda yapılacak olan sözleşme ile kredi çekilebilir. Böylelikle okuma-yazma bilmeyen imza atamayan kişiler de kredi kullanabilirler.

Bugün Okuma Yazma Bilmeyenler Nasıl Kredi Çekebilir? Konusunu ele aldık. Umuyoruz ki bu makalemiz sizler adına faydalı olmuştur.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap