Ödemeler Gecikmeli Yapılırsa Ne Olur?

Kredi ödemeleri bütçeye göre ayarlanmaktadır. Bu ödemeler bütçeye göre ayarlanılır ve günü gününe ödemeler yapılır. Eğer ki yapılmazsa ne olur? Evet bu sorumuzun cevabını bu yazımızda alabilirsiniz.


Reklamlar
Ödemeler Gecikmeli Yapılırsa Ne Olur?

Ödemeler Gecikmeli Yapılırsa Ne Olur? Ödememi Ne kadarını geciktirebilirim?

Bankalar kredi vermek için müşterilerinin gelir kaynağına bakmaktadır. Gelir kaynağı verilen krediyi günü gününe ödeyebilecek ise kredi sorunsuz bir şekilde verilir fakat ödemede sıkıntı çıkarılacak bir durum görülür ise kredi maalesef ki verilmez. Bankalar verecekleri kredide bir nevi sizde güven aramaktadır. Güven verebildiğiniz takdirde bu krediler verilecektir.

Ödemelerde gecikme olursa maalesef ki bankalar faiz uygulamaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için ödemelerinizi günü gününe yapmalısınız.

Reklamlar

Ödemeler 3 aya kadar gecikmeli ödenmesi durumunda gecikme faizi ödenir. Bununla birlikte KKB puanını da olumsuz etkiler.

Bu puan sizin ileride bankalarla sorun yaşamanıza kadar gidebilir. Bu durum nedeniyle dikkatli olmalısınız. Borcun ödenmemesi 3 ayı aşması durumunda ise hakkınızda idari takip başlatılabileceğini unutmayınız.

Bankalarla sorun yaşamak istemiyorsanız yapılan borçların ödemesinin gününü geciktirmeyiniz. Eğer ki günü gününe borçlarınızı öderseniz bu size + puan getirecektir.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap