Neden Kredi Alamıyorum?

Neredeyse herkes kredi kullanmıştır değil mi? Bankaların bizler için sunmuş olduğu kredi imkanlarını en zor zamanlarda kullanmışızdır ve kullanmayı düşünüyor da olabiliriz. Fakat bazı durumlarda kredi ve kredi kartı başvurularımız onaylanmayabilmektedir. 


Reklamlar
Neden Kredi Alamıyorum?

 

Neden Kredi Alamıyorum? Sorusunu bu yazımızda elimizden geldiği sürece açıklamaya çalışacağız. Umuyoruz ki sizler için faydalı bir makale olur.

Reklamlar

Neden kredi alamıyorum sorusuna gelecek olursak tüm bankalar kredi kartı başvurusu ya da kredi başvurusu değerlendirmesi yaparken ölçütler belirlemiştir. Bu ölçütler doğrultusunda kredi kartı veya krediler verilmektedir. Eğer krediniz reddedildiyse bankalarla ilgili bir sıkıntınız var demektir. Bankaların belirlemiş olduğu ölçütler dışında kaldığınız için bankalar sizlere hizmet vermiyor olabilir.

Neden Kredi Alamıyorum sorusunun aslında yanıtı çok basittir. Ya yukarıda belirttiğimiz bankaların ölçütlerine uymuyor gözüküyorsunuz yada birkaç neden daha var bakalım o nedenler nelerdir.

  • Kredi başvurusunda gelir beyanı etmiş ancak bu geliri belgelememişseniz,
  • Belgelediğiniz gelirin talep ettiğiniz kredi tutarıyla arasında fark varsa,
  • Kredi başvurusu esnasında başka bir bankadan kullandığınız krediniz devam ediyorsa ve özellikle diğer kredi ödemesinde sorun yaşanıyorsa,
  • Tüketicinin, son bir yıl içinde gerek kredi kartı ödemesi gerek kredi ödemesi işlemlerinde istikrarsızlık görülüyorsa, bu zaman dilimi içerisinde geri ödeme işlemlerinde en az 4 ve daha çok gecikme yaşanmışsa,
  • Başvuruyu yapan tüketicinin KKB veri tabanı içerisinde bir kredi referansı bulunmadıkça iş yerinde 6 aydan daha az bir zamanda çalışmaktaysa,
  • “Kara Liste” adı verilen uygulama çerçevesinde kredi sicilinde bir yasal ya da idari takip geçmişi varsa,
  • Kredi başvurusu yapan tüketici geçmişte bir başka arkadaşının borcuna kefil olduysa ve borç sahibinin geri ödeme yapmaması nedeniyle takip altına alındıysa büyük ihtimalle reddedilir.

Neden Kredi Alamıyorum? Sorusundaki nedenleri sizler için sıraladık. Bu nedenlerden dolayı krediniz veya kredi kartı işlemleriniz reddedilecektir. Yukarıdaki belirttiğimiz nedenleri olabildiğince azaltıp tekrardan bankalara başvuru yapabilirsiniz.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap