Neden Hala Kredi Çekemiyorum?

Son günlerde çoğumuzun aklında şu soru vardır. Eskiden takibe düşmüş olan borcumu kapattım, neden hala kredi çekemiyorum?

Evet bu yazımızda bu sorunun cevabını vereceğiz.


Reklamlar
Neden Hala Kredi Çekemiyorum?

Neden Hala Kredi Çekemiyorum?

Kredi kartı borçlarımız yüzünden hayatımızın sıkıntılı gitmesine kesinlikle izin vermememiz gerekmektedir. Bu nedenle kredi kartımızı limitlendirmeliyiz. Kredi kartı limitlendirildiği takdirde çok harcamaların önüne geçmiş olunacak ve sıkıntıya maruz kalmayacaksınız.

Reklamlar

Borçlar yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkilemektedir. Her ne olursa olsun hiçbir şey yaşamınızı etkilememeli fakat bunun için sizinde bir şeyler yapmanız gerekir. Bunlardan sadece birisidir kredi kartı limiti. Bununla birlikte borçlarınızı günü gününde ödediğiniz takdirde sıkıntılardan eser kalmayacaktır.Şimdi başlığımızdaki sorumuza gelelim. Neden hala kredi çekemiyorum? Yada o soruyu şöyle sorsak daha doğru olacağını düşünüyorum

Eskiden takibe düşmüş olan borcumu kapattım, neden hala kredi çekemiyorum?

Yasal takip dosyaları Merkez bankasında 5 yıl süreyle tutulmaktadır. Bazı durumlarda bu süre uzayabilir.. Bu durumda KKB puanınızı yükseltmek için çalışabilir ve daha önce muhatap olduğunuz bankadan “borcu yoktur” yazısı alarak yeniden başvuru yapabilirsiniz. Unutmayınız ki tüm bunlar kesin olarak kredi kullanabileceğiniz anlamına gelmez.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap