Kredi/Kredi Kartı Borcum Yüzünden Haciz Gelir Mi?

Haciz konusunda endişe etmeyen hiç kimse yoktur. Bazı durumlar vardır ki evet endişe edilir bu durumlardan birisi de haciz durumu. Hiç kimse haczin gelmesini elbette istemez ama bazı durumlarda bu kaçınılmaz bir gerçek haline dönüşebiliyor. Haciz ile karşı karşıya kalmamak için elimizden geldiğince borçlarımızı günü gününe ödemeliyiz.


Reklamlar
Kredi/Kredi Kartı Borcum Yüzünden Haciz Gelir Mi?

Kredi/kredi kartı borcu yüzünden haciz gelir mi? Evet gelebilme ihtimali mevcuttur fakat haciz gelse hadi  aile içi kullanımı olan eşyalarınız (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi vb) 1’er tane var ise haciz uygulanmaz.

Borcun tahsili için mahkeme kararı ile maaşınızın 4’te 1’ine banka hesabından bloke konulabilir. Elbette bu da hoş olmaz. Kimse banka hesabının bloke edilmesini istemez.

Reklamlar

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için ilk önce yağacağınız kredi kartını ihtiyacınız doğrultusunda limitlendirmektir. Limitlendirildiği takdirde limiti dahilinde kullanılır ve aşım olmaz bu nedenle de birçok sıkıntılara maruz kalmazsınız.

Geçmişte kredi kartı yüzünden haciz gelenleri incelediğimiz takdirde hepsi harcamanın düzensizliğinden kaynaklanmaktadır. Harcamaları düzenli yola koyduğunuz takdirde korkacak hiçbir şey yoktur.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap