Kredi Kartımı Kapatmak/İptal Ettirmek İstiyorum Nasıl İptal Edilebilir?

Kredi Kartımı Kapatmak/İptal Ettirmek İstiyorum Nasıl İptal Edilebilir? Kredi kartınızla ilgili kapatma,iptal etme hakkında aklınıza takılan ne varsa bu makalemizde cevaplandırılacaktır.


Reklamlar
Kredi Kartımı Kapatmak/İptal Ettirmek İstiyorum Nasıl İptal Edilebilir?

Kredi kartı bilinçli kullanıldığı takdirde gerçekten de bir dost olarak görünmektedir fakat bilinçli kullanılmadığı takdirde azılı bir düşman haline dönüşmektedir. Bu yüzden kredi kartı kullanımında ileride sıkıntılı günler yaşamamak için bilinçli kullanmamız gerekmektedir.

Kredi kartını aldınız fakat pek ihtiyaç hasıl etmiyor yada kullanmak istemiyorsunuz bu yüzden kapatmak gerekiyor. Kredi Kartımı Kapatmak/İptal Ettirmek İstiyorum Nasıl İptal Edilebilir? Soruları aklınızda belirmektedir. Başta da söylediğimiz gibi kredi kartı kullanımını bilinçli yapmadığımız takdirde borç batağına düşme riskiyle karşı karşıya kalabiliriz. Kredi Kartımı Kapatmak/İptal Ettirmek İstiyorum Nasıl İptal Edilebilir?

Reklamlar

Sorularının yanıtını bu makalemizde bulacaksınız. O kadar çok bankaya gittiniz geldiniz halâ kredi kartınızı iptal ettiremediniz mi?  Kredi kartınızı iptal ettirmek için öncelikle kesin kararlı olmanız ve gerek telefon bankacılığı, gerekse şubelerde yüz yüze görüşmelerde sadece kartınızı iptal ettirmekle ilgili konuşmanızı tavsiye ediyoruz.

İlk baş karar vermelisiniz çünkü “Neden kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsunuz” sorusuna vereceğiniz cevap kararlılığınızı ortaya koymaktadır. Sizlerde kredi kartından zor günler mi yaşadınız yada zor günler yaşayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Bu düşünce doğrultusunda en doğru karar kredi kartınızı kapatmak olacaktır. Kredi kartınızı kapatmanın türlü türlü yolları vardır bu yollardan bir tanesi de telefon bankacılığını kullanarak iptal ettirmek.

Bankanızın çağrı merkezini aradığınız takdirde sizlere kredi kartınızı iptal ettirmemeniz için vaatler sunacaklardır. Banka çalışanları kredi kartınızı iptal ettirmemeniz için ellerinden geleni yapacaklardır fakat ilk başta da söylediğimiz gibi kararlı olmalısınız. Zor günler yaşadınız yada yaşayacaksınız bu düşünceler içerisindeyseniz en doğru yol kredi kartınızı iptal ettirmek olacaktır. Çünkü çektiğiniz sıkıntıları sizden başka kimse bilemez.

Banka çalışanlarının vaatleri sizlere cazipmiş gibi görünse de sonuçta adamlar kendi çıkarları için çalışıyor müşteri kaybetmek istemiyorlar fakat çektiğiniz zorluğu sadece siz biliyorsunuz.

Kredi kartı iptal ettirmek istiyorsanız kesin karar vermelisiniz demelisiniz ki “Ben bu kredi kartını iptal ettireceğim” Kesin ve net bir dille kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi söylerseniz en sonunda çağrı merkezindeki görevli sizin talebinizi işleme koymak zorunda kalacak ve size muhtemelen bir ile iki hafta arasında değişen bir sürede kartınızı kullanmadığınız takdirde kartınızın iptal edileceğini söyleyecektir.

Telefon bankacılığından kredi kartınızı iptal ettirmenin bir başka yolu ise genellikle bu yol tercih ediliyor hem daha kolay hemde kesin bir karar varmış olunuyor. 

Bu yöntemde, bankanızın çağrı merkezini arayarak “Kayıp – Çalıntı Kart” işlemi yapan görevliye bağlanmak ve kartınızı kaybettiğinizi ve yenisini de istemediğinizi bildiriyorsunuz. Böylece kredi kartınız zahmetsizce kullanıma kapatılmış oluyor.

Kredi kartı iptali için bir başka yöntem ise dilekçe yazarak iptal ettirmek. Kartınızın ait olduğu bankaya giderek kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi söyleyerek işlemleri başlatmaktır.

Telefon bankacılığında olduğu gibi bankaya gittiğinizde de kredi kartınızı iptal ettirmemeniz için çalışanlar ellerinden geleni yapacaklardır. Şubeler genellikle elden dilekçe almak istemezler ama siz kesin ve net bir şekilde talebinizi ilettiğiniz takdirde dilekçenizi alarak işleme koymak zorundadırlar. 

Kredi Kartımı Kapatmak/İptal Ettirmek İstiyorum Nasıl İptal Edilebilir?  konusunu sizlere elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. Kredi Kartımı Kapatmak/İptal Ettirmek İstiyorum Nasıl İptal Edilebilir?  Bu konu hakkında eğer ki aklınızda sorular varsa yorum bölümüne yazarak bizlere sorularınızı yönlendirebilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir. 

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap