Kredi Kartı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çoğunlukla herkes kredi kartı kullanmaktadır. Kredi kartı eğer ki doğru kullanılır ise gereklidir fakat burada önemli olan doğru kullanılmasıdır.


Reklamlar
Kredi Kartı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredi Kartı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredi kartı konusunda bazılarımız çekincelidir. Bu çekinceli olmasının sebebi ödeyememe korkusundan kaynaklanmaktadır. Evet kredi kartı konusu hassas bir konudur eğer ödenmedi takdirde sıkıntılar içerisinde kalabilirsiniz. Bunun için gerekli harcamaları yaparken bütçenize oranla alış-veriş yapmalıyız.

Reklamlar

Kredi kartı avantajlarından yararlanabilmek için ise doğru kredi kartı seçmemiz gerekmektedir.

Bunun için kredi kartı seçerken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Sizlere bu yazımızda kredi kartı seçerken nelere dikkat edilmelidir sorusunun cevabını vereceğiz.Kredi kartı seçerken dikkat etmeniz gereken ilk nokta kredi kartı aidatı.

Bu aidat tüketiciden yıllık olarak alınan masraf tutarıdır. Her banka aidatlı veya aidatsız kredi kartı ürünü sunar. Aidatlı kredi kartı için her ne kadar ek ücret ödemek gerekirse de avantajlarını da göz ardı edemeyiz.Pek çok yerde kullanabileceğiniz indirimler, artı puanlar ve ekstra taksit imkanları aidatlı kredi kartlarını, aidatsız olanlardan bir adım öne taşıyor.

Puan Biriktirme Özelliği

Belki de kredi kartı kullanımının en güzel yanından bir tanesidir bu özellik. Bu konuyu biraz daha açarsak. Puan biriktirme olayı yaptığınız her alış-verişler’den kazandığınız puanlardır. Bu birikimler sonucunda sizler bedava alış-veriş yapabilirsiniz.Bu hususta dikkat edilmesi gereken bir şey varsa o da bankanın anlaşmalı kurumlarıdır. En çok buna dikkat etmeliyiz. Bankanın anlaşmalı kurumları az ise pek hoş karşılanmaz.

Kredi Kartı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Sorusunun cevabını elimizden geldiğince vermeye çalıştık. Umuyoruz ki sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap