Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Olmalıdır?

Kredi kartları alış-veriş yapmada ne kadar avantaj sağlasa da dezavantajları olduğunu da unutmamamız gerekmektedir. Kredi kartıyla alış-veriş yapılınca sanki geri ödenmeyecek gibi istediklerimizi alıyoruz fakat onun geri ödemesi vardır bunu asla unutmamalıyız. 


Reklamlar
Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Olmalıdır?

 

Eğer ki kredi kartlarımızı doğru kullanmadığımız takdirde ciddi problemlere yol açabilir. Bu problemler gerek ev,gerek iş gerekse psikolojik olarak sıkıntı yaratabilir.

Reklamlar

Bizler kredi kartı ile alış-veriş yaparken gerçekten de sanki geri ödenmeyecek gibi alış-verişlerimizi yapıyoruz. Kredi kartımızdaki limit ne kadar yüksekse alacaklarımız da o kadar çok oluyor. Bir konu var ki o konuda hepimiz hemfikir olmalıyız. Kredi kartını doğru kullanabilmek için limitinizi doğru belirlemeyiz.

Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Olmalıdır?

Kredi kartı limiti ne kadar çoksa alacaklarımız da o kadar çok oluyor. Bizler burada bir düzene koymamız gerekmektedir. Aciliyet gerektiren alacaklar kadar limit belirlenmelidir kredi kartlarına.

Kredi kartı limitini belirlemeden önce kesinlikle 3 aşağı 5 yukarı hesap yapmamız gerek.

Neler acil olarak alınması gerekir. Burada aciliyetten kastımız asıl ihtiyaçlarımızdır. Asıl ihtiyaçlar belirlendiği takdirde kredi kartı limitimizi ister artırabilir isterseniz de azaltabilirsiniz bu tamamıyla sizin elinizde.

Kredi kartı alırken bankalar sizin gelir durumunuza ve kredi geçmişine bakmaktadır. Bankalar da kendilerini güvence altına almalıdırlar. Buna istinaden eğer ki sizde herhangi bir sıkıntı görülmezse limiti arttırabilirler.

Bizler ilk başta da söylemiştik ya asıl ihtiyaçlar neyse onlar belirlenmeli ve kredi kartı limiti ona göre artırılmalı veyahut azaltılmalıdır.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap