Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Olmalı?

Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Olmalı? Merhabalar sizlere bugün kredi kartı güvenliğinden bahsedeceğiz. Elimizden geldiğince,dilimizin döndüğünce bu konu hakkında sizlere bilgiler sunmaya çalışacağız.Reklamlar Kredi kartı güvenliği nasıl olmalı? Kredi kartı kullanıcılarını en çok ilgilendiren konulardan birisidir bu. Kredi kartı kullanıyorsunuz ve bu kredi kartı güvenliği gerçekten çok önemli. Kredi kartının başına gelen herhangi bir sıkıntıda başınız…


Reklamlar
Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Olmalı?

Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Olmalı?

Merhabalar sizlere bugün kredi kartı güvenliğinden bahsedeceğiz. Elimizden geldiğince,dilimizin döndüğünce bu konu hakkında sizlere bilgiler sunmaya çalışacağız.

Reklamlar

Kredi kartı güvenliği nasıl olmalı? Kredi kartı kullanıcılarını en çok ilgilendiren konulardan birisidir bu. Kredi kartı kullanıyorsunuz ve bu kredi kartı güvenliği gerçekten çok önemli. Kredi kartının başına gelen herhangi bir sıkıntıda başınız ağrıyabilir. Bu sebeple önceden önlemlerimizi almamız lazım ki bu tür olaylarla karşılaşmayalım.

Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Olmalı? Öncelikle şifre korumasından bahsedebiliriz.

Kredi kartı kullanıyorsunuz ve bütün bu sorumluluk size ait. Şifremiz çok çok önemlidir. Öncelikle şifremizi kolay bulunabilecek bir şekilde seçmemeliyiz. Biz şahsen şöyle düşünüyoruz Evinizin anahtarı neyse, kartlarınızın şifresi de odur.

Doğum tarihiniz,tuttuğunuz takım,tuttuğunuz takımın kuruluş tarihleri vs.. ne demek istediğimizi anlamışsınızdır. Kolay tahmin edilemeyecek bir şifre belirlemelisiniz. Ve özellikle ATM ve POS cihazlarına şifrenizi girerken kimseye göstermemeli ve ATM dolandırıcılıklarına (kameralı sistemlere) karşı da dikkatli olmalısınız.Bu tür tuzaklara maruz kalıp başı ağrıyan çok kişi var. Alınacak ufak tedbirler ileride sizleri çok zor bir durumdan kurtarabilir.

Burada bir diğer husus ise internet alış-verişi. İnternet’te Kart Bilgilerimi Girerken Nelere Dikkat Etmeliyim? Sorusunu son zamanlarda çokça duyar olduk. İnternetten alış-veriş yaparken de özellikle bilindik güvenilir sitelerden alış-veriş yapmaya özen gösteriniz. Alış-veriş yaparken “https” bağlantılı bir sayfadan aldığından emin olmalısınız. Güvenmediğiniz sitelerden alışveriş yapmayarak ve e-posta yoluyla kart bilgisi ya da şifre talep eden firmalara da itimat etmeyerek kendinizi koruyabilirsiniz. Böylesi ufak tedbirler inanın ileride çok çok büyük sıkıntılardan kurtaracaktır sizi.

İnternetten alış-veriş yapmanın güvenli yolu ise yukarıda belirttiğimiz gibi güvenmediğiniz sitelerden ve bağlantısı “https” olmayan sitelere çok çok dikkat etmelisiniz.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap