Kredi Geçmişimizin Bankalar İçin Neden Önemi Vardır?

Kredi Geçmişimizin Bankalar İçin Neden Önemi Vardır? Evet bu yazımızda sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz. 


Reklamlar
Kredi Geçmişimizin Bankalar İçin Neden Önemi Vardır?

İlk önce krediden bahsedelim. Kredi belli zamanlarda ihtiyaç haline dönmüştür. Ev,araba,konut,iş,yatırım vs.. Onlarca kredi seçenekleri var ve bu kredi seçeneklerinden ihtiyacımız doğrultusunda bazı zamanlarda kredi çekiyoruz. Bu krediler doğrultusunda eğer ki yatırım yapıyorsak yatırım yapıyoruz,konut ihtiyacımız varsa konut alıyoruz.

Kredi notu, kredi puanı ya da kredi skoru olarak adlandırılan kredi geçmişi, kredi çekmek isteyenler için oldukça önemlidir. Kredi sicilinize göre bankalar sizlere gücenip güvenmeme konusunda krediyi vermektedirler. Bu yüzden kredi notunuzu yüksek tutmalısınız. Zaten bankaların hemen hemen hepsi kredi notunuza bakmaktadırlar.

Reklamlar

Bu yüzdendir ki kredi notunuzda daha önce çektiğiniz krediler,ödeme durumunuz,geciktirme durumunuz olumlu olumsuz her türlü hareketiniz kredi sicilinizde yer aldığından, kredi notunuzu etkiler. Bu yüzden bankaların gözüne girmek için kredi notumuzu yüksek tutmamız gerekmektedir.

Bankalar sizleri puan ile tanımaktadır.

Kredi Geçmişimizin Bankalar İçin Neden Önemi Vardır? Sorunuzu cevaplamaya devam ediyoruz.

Bankalar sizleri puan ile tanımaktadırlar bankaya sizler kredi başvurusunda bulunduğunuz takdirde banka sizi araştırma içerisine girer. Bu araştırma konusunda banka size verdiği parayı ödeyebileceğiniz konusunda endişe etmez ise o krediyi sizlere verir.

Kredi Puanı Yükseltilebilir nasıl mı?

Açıkçası bu sorunun cevabı çok basittir. Kredi puanınızı yükseltmek günü gününe ödemelerden geçer. Ödemelerinizi aksatmadığınız takdirde kredi puanınız otomatikman yükselecektir.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap