Kredi Almak İçin Uygun Muyum?

Kredi günümüzde düzgün kullanıldığı takdirde gerekli bir sistemdir. Bu sistemi kullanmak her ne kadar da önemliyse unutulmamalıdır ki yapılan alış-verişlerin ödemeleri yapılmaktadır.


Reklamlar
Kredi Almak İçin Uygun Muyum?

Kredi Almak İçin Uygun Muyum? Herkes son günlerde bu sorunun cevabını aramaktadır.

Kredi Almak İçin Uygun Muyum? İşte cevabı.

Reklamlar

Bankalar da bu konuda bizlere çok yardımcı olmaktadırlar. Ev alırken,okul okurken, eşyaları yenilerken ve bir çok şeylerde … Bankalar bizlere bu tür kolaylıklar sağlamaktadırlar. Bu kolaylıklardan faydalanabilir gerekli ihtiyaçları giderebilirsiniz fakat yazımızın başında da söylediğimiz gibi geri ödemesi yapılacaktır bu unutulmamalı.

Peki gel gelelim kredi almak için uygun muyum? Sorusuna.

Evet bu sorunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız. Kredi alabilmek için en önemli noktalardan birisi de kredi notudur. Kredi notunuzu yüksek tutmalısınız. Bankalar kredi notuna çok önem vermektedirler. Bu önemi göz önünde bulundurarak kredi notunuzu yüksek tutabilirsiniz.  0 ile 1900 arasında seyreden bu puanlama sisteminde puanınız ne kadar yüksek olursa kredi alma ihtimaliniz de o kadar yüksek oluyor.

Gel gelelim bunun sıralamasını birlikte yapalım.

  • 0-699 Riskli
  • 700-1099 Orta riskli
  • 1100-1499 Az riskli
  • 1500-1699 İyi
  • 1700-1900 Çok İyi

Bununla birlikte sigortacılık süresi de önemlidir kredi almakta.  SGK, sizin devamlı bir işte çalıştığınızın göstergesi olduğundan bankalar tarafından aranılan bir kriter. Hali hazırda bankalarda bu duruma çok önem vermektedir. Bankalar verilen krediyi ödeyebileceğinize güvenirlerse bu krediyi sizlere vereceklerdir.

Bir başka husus ise gelirim ne kadar olmalı? Bankalar bu konuya da çok özen göstermektedirler. Geliriniz, çekmek istediğiniz tutarla doğru orantılı olmalı. Yüksek tutarda kredi çekebilmek için gelirinizin de yüksek olması gerekiyor. Bunu da unutmayalım.

Kredi Almak İçin Uygun Muyum? Sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Umarım bu yazımız sizler için faydalı olmuştur.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap