Kefil Olanlar Dikkat!

Krediye ihtiyacı olanlar kredi çekmek için yakın bir arkadaşını yada akrabasını kefil olarak göstermiş olabilir.Fakat kefil olursan dikkat edilmesi gereken konular mevcuttur. 


Reklamlar
Kefil Olanlar Dikkat!

 

Kefil Olanlar Dikkat!

Reklamlar

Bugün sizlere kefil olanların dikkat etmesi gereken konularına değineceğiz.

Şu konuda hemfikir olmamız gerekir ki kefil olmak sorumluluk ister. Kefil olanlar dikkat konu başlığımızı avukatlarımızla konuştuk ve birçok avukattan kefil olanlar için dikkat edilmelidir uyarısını aldık.

Biz kefil kelimesini biraz açacak olursak kefil şudur ki asıl borçlu borcunu ödeyemediği yada ödemediği zaman borcu ödemekle yükümlü olan kişidir.

Kefil olan kişinin bu yükümlülüğü bilmesi gerekmektedir. Eğer asıl borçlu borcunu ödeyemezse kefil olan kendi borcuymuş gibi borç ödemek durumunda kalabilir. 18 yaşından küçükler kefil olarak gösterilemez ve kredi kullanamaz. Çünkü hukuki işlem için ehliyetleri yoktur.

Burada bir başka konu ise çalışmayanlar kefil göstererek kredi kullanabilir mi? Eğer kefilin durumunu sağlam görüyorlarsa borcun ödenebileceğini düşünüyorlarsa evet böylesi işlem yapılabilir..

Borçlu borcunu ödemediğinde ona kefil olan kişinin evine haciz gidiyor mu?

Biraz da bu konuya değinecek olursak ki en önemli konular arasında yer almaktadır. Ev eşyası eğer kişinin sosyal statüsüne uygun değilse ya da o eşyadan birden fazla varsa ve genel kullanıma ait değilse haczedilebiliyor

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap