İkinci El Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev sahibi olmak hemen hemen her insanın hayalidir değil mi? Bu hayallerimizi bir gün gerçekleştireceğiz. Eğer ki sizler hayallerinizin peşinden giderseniz ev almak çok çok kolaylaşacak yeter ki sizler isteyin. Bugün sizlere İkinci El Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Bu konudan bahsedeceğiz. 


Reklamlar
İkinci El Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Herkes sıfır ev alamayabilir herkesin ekonomik gücü neye yeterse o yönde bir şeyler yapmaya çalışır. Ev sahibi olacaklar artık hayallerini ertelememelidirler sıfır ev sahibi olmaktansa ekonomik güç neye yetiyorsa o denli ev alabilirsiniz. Peki yeni olmayan bir ev alırken nelere dikkat etmek gerekir? Bunun hakkında sizlere birkaç tavsiyemiz olacaktır.

Reklamlar

İkinci El Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Evet ikinci el ev alırken dikkat edilecek hususlardan bir tanesi ev çevresinde için orada yaşayan komşulardan bilgi alabilirsiniz. İkinci El Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Sorusunun cevabını aslında yavaş yavaş buluyoruz. İkinci el evler hakkında bilgiyi konut komşularına sorarak edinebilirsiniz. Evin herhangi bir sorunu var mı, rutubete elverişli mi, bina temeli ya da yapısı sorunlu mu, komşuluk ilişkileri konusunda sıkıntı yaşanıyor mu bu sorular başta olmak üzere birçok konu hakkında bilgiyi konut komşularından öğrenebilirsiniz.

İkinci El Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Konusunda bir başka dikkat edilmesi gereken konu ise evin incelenmesi. Evi incelemekte fayda var. Hani derler ya ince eleyip sık dokumak aynen öyle ince eleyip sık dokuyarak evin incelemesini yapmanız gerekmektedir. Evin fiziki durumu,ne kadar ve ne şekilde kullanılmış olduğunu masraf yapılacaksa ne kadar bir bütçe gerektiği, lavabo ve banyoda su sızdırma gibi bir sorun olup olmadığı, tesisat ile ilgili tadilat gerekiyor mu gibi noktalar konut satın alma sürecinde önemli olacaktır.

İkinci El Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Bir başka dikkat edilmesi gereken husus ise Belediye ve ruhsat ile ilgili konulardır.

Herhangi bir sıkıntıyla örneğin depremle karşı karşıya kalındığında evin dayanıklılığı çok çok önemlidir. Alacağınız evin çevresel özelliği,yıkım kararı alınıp alınmadığı,inşaat ruhsatı,ruhsatta problemler var mı yok mu,eğer ki evinizi konut kredisiyle alacaksanız konut kredisine uygun olup olmadığını ve bunun gibi aklınızda neler varsa aklınızdaki sorulara yanıt bulmadan ev almanızı tavsiye etmemekteyiz.

İkinci El Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Konusuna değindik. Umuyoruz ki sizler açısından faydalı bir konu olmuştur.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap