İkinci El Araç Satışı ve Alımı Nasıl Yapılır? Noterde İşlemler Nelerdir?

İkinci El Araç Satışı ve Alımı Nasıl Yapılır? Noterde İşlemler Nelerdir? Noter araç alım satım ücretini kim öder ve ne kadar?


Reklamlar
İkinci El Araç Satışı ve Alımı Nasıl Yapılır? Noterde İşlemler Nelerdir?

Merhaba

Bu konumuzda size 2. el araba nasıl alınır sorusuna cevap vereceğiz. İlk olarak almak istediğiniz arabanın bütçesine karar vermeniz gerekiyor. Karar verdikten sonra almak istediğiniz arabayı bulup aramanız gerekiyor. Belkide en zor kısım budur. Temiz araba bulmak gerçekten çok zor..

Reklamlar

Sonrasında aldığınız aracı bulduktan sonra pazarlık yapıp fiyat konusunda neticelendiriyorsunuz. Sonrasında aracınızı mutlaka iyi bir ekstpertize göstermeniz gerekiyor. Ekspertizler araçta ne var ne yok, kazalı olup olmadığını söylemesi gerekiyor. Eğer yeni model bir araba alıyorsanız yetkili servis bakımlı olmasına dikkat edin. Yoksa elinizden çıkarırken problem yaşayabilirsiniz.

Adım Adım Noterde işlemler Nasıl olacak sorusuna şimdi cevap veriyorum.

  1. Noterde evraklarınızı ibraz etmeden kesinlikle para transferi yapmayınız !. Kimlik ibrazları ve ruhsat ibrazı : Alıcı , satıcı kimlikleri ve araç ruhsatını notere ibraz ediyorsunuz.
  2. Noter kontrol ettikten sonra size para transferini yapabilirsiniz dedikten sonra para transferi yapmalısınız. para transferini mutlaka ruhsat sahibinin banka hesabına gönderin. Satıcı iseniz mutlaka araba kimin üzerine olacaksa ondan para alın. Yoksa büyük bir problem yaşarsınız.
  3. Para transferini yukarıda belirttiğim doğrultuda yaptıktan sonra notere paranın hesabına geçtiğini söyleyin. Sonrasında imzaları atın aracınız hayırlı olsun.

Noterde araç alım satım ücreti 220 türk lirası. Bunu alıcı öder

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap