Hesap İşletim Ücreti Nedir?

Hesap İşletim Ücreti Nedir konusu artık çok dile gelir oldu bizlerde kreditakip.net olarak bu konuya açıklık getirmek istedik. Umuyoruz ki bu makalemiz sizler için bilgilendirici olur. 


Reklamlar
Hesap İşletim Ücreti Nedir?

 

Hesap işletim ücreti aslında şöyle ilk baş kısaca açıklayacak olursak bu işlemden çoğunluğumuz pek hoşlanmayacaktır çünkü bankalar paralarımızı değerlendirirken bazı masrafları ortaya çıkarmaktadır. Bu çıkarılan masraflar için bankaların aldığı ücrettir hesap işletim ücreti. 

Reklamlar

Hesap İşletim Ücreti Nedir? Aslında hesap işletim ücretinden çoğu kişi hoşlanmaz. Hesap işletim ücreti, bankaların vadesiz hesap açan müşterilerinden çeşitle masraflar için aldığı bir ücrettir.

Bankaların müşterilerinden aldığı bu ücret kimsenin hoşuna gitmeyecektir. Her banka aynı miktarda mı alır? Hayır. Her banka aynı miktarda almaz bu bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. 

Hesap İşletim Ücreti Nedir sorusunun yanıtını yavaş yavaş bulmaya çalışıyoruz. Soruların cevabını bulmaya çalışıyoruz fakat aklımıza başka başka sorular da takılmaktadır. Aklımıza takılan sorudan birisi ise her hesaptan hesap işletim ücreti alınır mı?

Hesap İşletim Ücreti Nedir? Konusunun cevabını bulduk şimdi geldi bu konuyla ilgili sorulara. kreditakip.net olarak bizlere bu konu hakkında çok sorular gelmektedir. Bizler de gelen sorulara istinaden bu makalemizi sizlerle paylaşıyoruz. Her hesaptan işletim ücreti alınır mı sorusunun cevabına gelecek olursak bu değişkenlik göstermektedir ve bazı hesaplardan hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

Dediğimiz gibi değişkenlik gösterir,bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir.Örneğin öğrenci hesapları, maaş hesapları gibi hesaplardan ya da bireysel emeklilik hizmeti alan, otomatik fatura ödeme talimatı olan hesaplardan hesap işletim ücreti alınmayabiliyor.

Peki listeleyecek olursak hangi bankalar hesap işletim ücreti almıyor?

  • QNB Finansbank Enpara
  • CEPTETEB
  • YapıKredi NUVO
  • Kuveyt Türk Senin Bankan
  • Albaraka Türk
  • Türkiye Finans

Hesap İşletim Ücreti Nedir? Konusunu ve bu konuyla ilgili aklımıza takılan soruları elimizden geldiğince cevaplamaya çalıştık. 

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap