Evli Çiftler Nasıl Para Biriktirir? Evli Çiftlerin Para Biriktirme Yolları

Evli çiftlerin para biriktirmede sıkıntı çektiğini hemen hemen herkes bilmektedir. Düğün masrafları almış başını gidiyor bunlar içerisinde para mı biriktirilirmiş demeyin. Birkaç ufak ipuçları sayesinde sizlerde paranızla birikim sağlayabileceksiniz. Gelir gider dengesi konusunda sıkıntılar çekilmektedir.


Reklamlar
Evli Çiftler Nasıl Para Biriktirir? Evli Çiftlerin Para Biriktirme Yolları

Ev geçindirmek bu esnada para biriktirmeye çalışmak pek çok evli çift için imkansız gibi gözüksede aslında imkansız değil. Tamam para biriktirmek hele ki evliyseniz para biriktirmek zor olabilir fakat biraz önce de söylediğimiz üzere imkansız değildir. Evli Çiftler Nasıl Para Biriktirir?

Evli Çiftlerin Para Biriktirme Yolları makalemizde sizlere birkaç ipuçları vereceğiz. Verdiğimiz ipuçlarını deneyiniz efendim, sizlerde göreceksiniz belli bir süre sonra paralarınız ile birikim yapacaksınız.

Reklamlar

Birikim yaparken ilk olarak bütçenizi ay başında planlayınız. Haneye giren para planlanmadan önce ay başında bütçe planlaması yapın. Kira,faturalar,giyim,mutfak masrafı aklınıza ne gelirse ince eleyip sık dokuma tabiri vardır ya işte kalem kalem çıkarttığınız tüm ihtiyaçlarınız için üst limit belirleyin ve ve ve mümkün olduğunca bu limitin üstüne çıkmamaya çalışın.

Evli Çiftler Nasıl Para Biriktirir? Evli Çiftlerin Para Biriktirme Yolları birkaç tüyo’dan geçmektedir. Bu ipuçları sayesinde herkes birikim yapabilecektir.

Burada bir başka önemli detay ise bütün ay boyunca yaptığınız ve yapacağınız tüm harcamaları not alın. Tek tek hepsini not alın. Şu şuraya,bu buraya diye not alın ve en son oturun bakın. Gereksiz olan ne varsa ki bu gereksiz’den kastımız aciliyeti olmayan ne varsa onları devre dışı bırakın. Ay sonunda yaptığınız gereksiz  ya da fazla harcamaları zaten göreceksiniz.

Biz kreditakip.net olarak diyoruz ki önce tasarruf sonra birikim yapılması gerekmektedir. Elimizden geldiğince tasarruf etmeye çalışacağız. Ödediğiniz elektrik borçlarını,su borçlarını düşününüz.

Hepsinde 3-5 liralık tasarruf yaptığınız takdirde zamanla sizler’de göreceksiniz ki o tasarrufu kazanca çevirmişsiniz. Her şeye biraz dikkat edelim boş yere akıtmadığınız su,açık bırakmadığınız lamba veya televizyon veya klima veya bilgisayar sizler için büyük bir kâr sağlayacaktır.

Market alış-verişlerimizde de dikkat edilmelidir.Market alış-verişi yaparken marketlerin haftalık indirimli günlerini takip etmeniz sizin yararınıza olacaktır.Sosyal aktivitelerinizi belli bir süre ara sonlandırın demiyoruz fakat aza indirin. Sinemada film izlemek yerine evde izlemek, arkadaşlarla dışarıda görüşmek yerine evde toplanmak, arkadaşlarla kitap değiş tokuşu yapmak gibi alternatif yollara başvurarak da harcamalarınızı bir nebze olsun fayda sağlayacaktır. Son vereceğimiz ipucu ise birikim yapacağınız ortak bir hesabınız olsun.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap