Ev Almanın Yolları Nelerdir?

Ev Almanın Yolları Nelerdir? Bu yazımızda sizlere elimizden geldiğince ev almanın yollarından bahsetmeye çalışacağız.

Herkesin hayalidir değil mi ev sahibi olmak. Bu hayaller artık gerçekleşecek, gerçekleşmeli.


Reklamlar
Ev Almanın Yolları Nelerdir?

Ev fiyatları ne kadar yüksek olursa olsun sizlere bazı bilgiler vereceğiz, bu bilgiler ışığında sizlerde birkaç yıl içerisinde ev sahibi olabilirsiniz.

Ev Almanın Yolları Nelerdir? Burada ev almanın yollarından geçen ilk birinci kural hedefe azimle odaklanmaktır. Sizler azim gösterirseniz ev sahibi olabilirsiniz.

Reklamlar

Ev fiyatları ne kadar yüksek olursa olsun şu konuda hemfikir olmamız gerek o konu ise kira öder gibi ev sahibi olmak. Evet kira öder gibi sizlerde kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Bazı kesim özellikle yüzde hesabına vurduğumuzda % 30’luk bir kesim kira ödemektense kredi çekilir kredi ödeyerek ev sahibi olurum demektedirler.

Ev sahibi olmak istiyorsanız birikimlerinizi ve ödeyeceğiniz borçları göz önünde bulundurmalısınız.

Ev sahibi olmanın en kolay yolu ki bu yol eğer ki yüksek meblağ’da borç alacağınız kimse yoksa ön plana çıkmaktadır o da bankalardan kredi çekmek.

Burada şu konuya dikkat çekmek istiyoruz kredi çekeceğiniz zaman bankaların faiz oranlarını araştırmalısınız. Kredi çekildiğinde ne kadar faiz ödenecek kaç yıllığına ödeme yapılacak göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer ki gerçekten ev sahibi olmak istiyorsanız bu iş adım adım gerçekleşecektir ilk önce sizin kararlı olmanız gerekir.

Borçlar gelir geçer önemli olan burada sizin bir ev sahibi olmanızdır. Belki 5 belki 10 belki 15 sene geçebilir ama siz ev sahibi olacaksınız ve o hayalini kurduğunuz ev eninde sonunda sizin olacak. Yeter ki azim gösterin.

İlk alacağınız evi küçük bir yerde  3+1 yerine 2+1 alarak borcunu öder daha sonraki evleriniz için yavaş yavaş adım atabilirsiniz. Tabii ki de ev alacağınız zaman uygun fiyatlı  ev almak için projelere göz atabilirsiniz. Projeleri dikkatlice inceleyip bütçenize göre ayarlamalar yapıp ev sahibi olabilirsiniz.

İlk evinizi alacağınız da standartları biraz düşürmemiz gerekir ve ilk evi aldıktan sonra göreceksiniz 2. ev için daha büyük yatırımlarla birçok evin sahibi olacaksınız.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap