Esnaf Kredisi Nedir Nasıl Alınır?

Herkesin olduğu gibi esnafların da nakte ihtiyaçları vardır. Bu konu hakkında bankalar gereken adımları hızla atmaya devam etmekteler. Esnaf kredisi nedir nasıl alınır?


Reklamlar
Esnaf Kredisi Nedir Nasıl Alınır?

Esnaf Kredisi Nedir Nasıl Alınır? Konusunda aklınıza takılan bütün sorulara cevap bulacaksınız. Bu konumuzda KOBİ kredisinin ne olduğunu sizlere açıklamak istiyoruz.Kobi kredisi yani genellikle esnaf kredisi olarak bilinmektedir. Esnafların sıkıntılı anında bankalardan çektikleri kredidir. Peki nedir bu kredinin özelliği? Esnafların bankalardan kolay ödeme koşuluyla aldıkları kredi türüdür.

Peki bu krediden kimler nasıl faydalanabilir?

Reklamlar

KOBİ kredisi kullanabilmek için ilk önce bu statüde olmamız gerekiyor. İş yerimizi geliştirmemiz artık zor değil. Bankaların sundukları hizmet kapsamında kredinizi alabilir ve istediğiniz gibi iş yerinizi geliştirebilirsiniz. Bu kredi için bankaya başvurmanız gerekmektedir. Şunu unutmayalım ki kobi statüsünde değilsek yani bir iş yeri açmak istiyorsak kobi kredisini maalesef ki kullanamayız.

Bunun için bankaların müşterilerine sunduğu başka kredi hizmetlerini kullanabiliriz.

Bu kredi nasıl alınıyor?

KOBİ kredisini her banka müşterilerine sunmaktadır. Tek fark kredi miktarıdır. Krediyi almak için kimliğimiz, vergi levhamız ve mutlaka Oda’ya kayıt belgemiz olmuş olması gerekmektedir. Belgelerimizi bankaya ibraz ettikten sonra kredimiz incelenerek banka tarafından bize olumla ya da olumsuz dönüş sağlanmaktadır. Süreç bundan sonra eğer olumlu olursa banka doğrultusunda devam etmektedir. Esnaf Kredisi Nedir Nasıl Alınır? Bugün bu sorunun cevabını yanıtladık. Umuyoruz ki sizler için faydalı olmuştur.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap