Emeklilere Özel Kredi Şartları Nelerdir Detayları

İş bankasının emeklilere özel fırsatlarını bu makalemizde bulacaksınız.


Reklamlar
Emeklilere Özel Kredi Şartları Nelerdir Detayları

Emeklilere Özel Kredi Şartları Nelerdir Detayları bu makalemizde olacaktır. Emeklilik zamanlarında bazen kredi çekmek gibi durumlar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda bazı bankalar emeklilere özel kredi imkanı sunuyor. Bu bankalardan birisi de İş bankasının emeklilere özel sunmuş olduğu kampanyalı kredi sistemi.

Emeklilere Özel Kredi Şartları Nelerdir Detayları makalemizde aklınıza gelebilecek bütün soruları yanıtlamaya çalışacağız. Kreditakip.net olarak bu makalemizde Emeklilere Özel Kredi Şartları Nelerdir Detayları konusunun açıklamasını yapacağız. İş bankasının emeklilere özel yapmış olduğu bu hizmetten yararlanılabilmesi için ilk baş İş bankası müşterisi olmanız gerekmektedir.

Reklamlar

İş Bankası emekli maaşını kendisinden alan müşterilerine özel kampanyasıyla müşterilerine mükemmel hizmetler sunmaktadır. İş bankası müşterilerine sunduğu bu kampanyalardan yararlanmak isterseniz sizler de emekli maaşınızı İş Bankası’na taşımanız gerekmektedir.

Emekli maaşınızı İş bankasına taşımanız halinde de çeşitli imkanlardan faydalanılabilmektedir. Bu imkanlardan birisi ise İş Bankası emekli kredisidir. İş bankası müşterisi iseniz size özel kredi imkanları, faiz oranları ve esnek vade imkanları ile kredi çekme fırsatı sunulmaktadır.Bununla birlikte İş bankası emekli müşterilerine yönelik farklı hediyeler ve kampanyalarla da her daim diğer bankalardan bir adım önde olmuştur.

İş Bankası’nın emeklilere özel kampanyalı krediler konusunda bazı şartları bulunmaktadır. 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Emeklilere özel faiz oranları ise %1,49 ve %1,52 aralığında değişmektedir. Bu değişikliğin nedeni ise vade sayısıdır.

  • Krediyi çekmek isteyen kişinin Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumundan (Emekli sandığı, SSK ya da Bağkur) emekli olması gerekmektedir.
  • Emekli maaşı mutlaka İş Bankası’na aktarılmaktadır. Maaşı aktarılmayan emekliler bu kampanyalardan yararlanamamaktadır.
  • Ödemelerini emekli maaşına göre seçebilirler. Emekli maaşlarını da aylık ya da 3 aylık şeklinde alabilirler. Kredi vade ödemelerini de aylık ve 3 aylık şeklinde belirlemek mümkündür.
  • Emeklilik kartını ya da emekli olduğunuzu gösteren belgeyi ibraz etmeniz gerekmektedir.
  • Kredi vadesi ise en az 1 ay ve en fazla 48 ay şeklinde seçilebilmektedir. Bu vadenin üzerinde kredi çekmek mümkün değildir.

 

Kreditakip.net olarak sizlere Emeklilere Özel Kredi Şartları Nelerdir Detayları konusunu elimizden  geldiğince açıklamaya çalışıyoruz.

İş bankasının emeklilere özel yapmış olduğu bu kredi başvurusu nasıl yapılacaktır? Bu kredi diğer ihtiyaç kredileri gibi telefon bankacılığından ya da internet şubesinden alınamamaktadır. Mutlaka kredi çekecek kişinin bankaya gitmesi ve gerekli belgeleri ibraz etmesi gerekmektedir.

Bu konu hakkında ise gereken belgeler şöyle sıralanmaktadır.

  • Eksiksiz şekilde doldurulmuş emekli kredisi başvuru formu (Şubelerden temin edebilirsiniz.)
  • Nüfus cüzdanı aslı ya da fotokopisi veya sürücü belgesi aslı ya da fotokopisi.
  • Emekli olduğunu gösteren belge (Emeklilik kartı.)
  • Emekli aylığının kaydedildiği banka hesap cüzdanı bilgileri.
  • Eğer SGK’ya kaydı yok ise ya da bulunamıyorsa, geliri doğrulanmayan müşteriler için gelir belgesi.

Bu belgelerin yanı sıra şube sizin ve kredinizin durumuna göre ek belgeler ya da bilgiler talep edebilmektedir.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap