Ek Hesap Nedir Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Acil para ihtiyaçlarında ilk akla gelen bankalardır. Bankalar en zor anlarımızda bir nevi dost gibi yanımızdadır. Fakat burada banka seçimi yaparken dikkatli olmalıyız. Bankalardan para temin edileceği zaman iyice araştırılması gerekmektedir. 


Reklamlar
Ek Hesap Nedir Borcu Ödenmezse Ne Olur?

 

Şu ana kadar kimlerin acil paraya ihtiyacı olmadı ki?

Reklamlar

Bu gibi durumlarda ilk akla gelen bankalardır. Acil paraya ihtiyacı olan kişiler için bankalar kurtarıcı olmaktadır.

Peki burada bir konu var ki Ek Hesap Nedir Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Ek hesabı açıklayacak olursak Ek hesap, banka tarafından sizlere tanımlanan ve mevcut paranız tükendiğinde kullanabileceğiniz bir çeşit kredi ürünüdür. Kısacası bankalardan faiziyle birlikte ödemek koşuluyla küçük miktarda borç almaktır diyebiliriz.

Bu miktar bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Ek hesap ile bankanın size sunduğu limit dahilinde, paraya sıkıştığınız anda, anında borç para alabilirsiniz.

İnsanlık halidir illaki borç paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu gibi durumlarda imdadımıza bankalar yetişiyor. Bu ek hesabı faiziyle geri ödeyeceğiz fakat bu faiz oranları genel itibari ile çok küçük miktardadır.

Peki ek hesabın borcunun ödenmemesi halinde ne olur?

Zor anlarınızda bankalardan düşük faizle aldığınız bu borcu geri ödemezseniz yada geç öderseniz bu kredi notunuza yansıyacaktır. borcu ödememeniz halinde de yine kredi ve kredi kartında gördüğünüz muameleyi görürsünüz. Borç 90 gün içerisinde ödenmediği takdirde yasal süreç başlatılır. Bu ihtiyaç halısı aldığınız parayı öderken de dikkatli bir şekilde ödemeniz gerekmektedir.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap