Eğitim Sigortası Nedir? Yaptırmak Gerekir Mi?

Eğitim Sigortası Nedir? Yaptırmak Gerekir Mi?

Bu yazımızda sizlere bugün bunun cevabını vereceğiz. 


Reklamlar
Eğitim Sigortası Nedir? Yaptırmak Gerekir Mi?

 

Bilindiği üzere günlük hayatta karşımıza çıkabilecek riskler her geçen gün çok daha fazla çeşitleniyor. Bu gibi sıkıntılarla karşılaşmadan önce bazı yapılacak şeyler vardır. Bu yazımızda sizlere onlardan bahsedeceğiz. Her geçen gün karşımıza yüzlerce çeşit riskler çıkabilmektedir. Bu risklere olumsuz ihtimallere karşılık sigorta şirketleri tarafından sunulan sigorta türleri vardır.

Reklamlar

Bu sigorta türleri içerisinde sizlere uyan ne ise onu sigortalatabilirsiniz. Sigorta denilince bizim ilk aklımıza sağlık,trafik gibi klasik sigorta türleri de gelmektedir fakat eğitim sigortası da mevcuttur. Ve eğitim sigortası da son derece önemli ve çocuklu ailelerin yaptırması gereken sigorta türünden birisidir. Eğitim Sigortası Nedir? Yaptırmak Gerekir Mi?

Yaptırmak gerekir mi, yaptırınca ne gibi fayda sağlıyor? Sorusuna gelecek olursak.  Aslında şöyle bir bakacak olursak eğitim sigortası dediğimiz şey her şeyden önce kişinin kendisini değil çocuklarını güvence altına almayı amaçlayan bir yaptırımdır.

Çocuklarınız canınızdan bir parça değil mi? Çocuklu aileler için en değerli varlıkları olan çocuklarının, kendi başlarına gelmesi muhtemel bir kaza ya da vefat durumunda eğitimlerine devam etmelerini sağlayan ve bunu ekonomik bir güvenceyle gerçekleştiren eğitim sigortası. Allah korusun ailelerin başına gelebilecek bir sıkıntı da çocuklarına güven sağlıyor bu sigorta.

Bu sigortayı istediğiniz bir başka çocuk için de yaptırabilirsiniz.

Eğitim sigortası başvurusu yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor:

  • Öncelikle başvuru için 18 ile 70 yaş arasında olmak yeterli.
  • Unutmayın ki sigorta sahibi, yani başvuru yapıp sigorta yaptıran kimse yalnızca o kişinin başına gelebilecek kaza ve vefat durumlarında eğitim sigortası tazminatı ödeniyor.
  • Bu yüzden de aileden kim için vefat durumu geçerli olursa olsun, yalnızca sigortalı olarak ismi geçen kişinin teminat kapsamındaki riskleri yaşamasışartı koşuluyor.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap