Çalınan Yada Kazalı Olan Araca Sigorta Bedeli Ne kadar Ödenir ?

Araç sahibi olmak kuşkusuz herkesin hayalinde vardır. Zaman gelince bu hayali gerçekleştirmek gerçekten de çok güzel. Zaman geldiğinde bankalardan çekilen kredilerle bu hayali gerçekleştirmiş olabilirsiniz.


Reklamlar
Çalınan Yada Kazalı Olan Araca Sigorta Bedeli Ne kadar Ödenir ?

Trafik güvenli sürüş deneyimleri yaşamak için kasko ve trafik sigortası yaptırmak şarttır. Her an her şey başımıza gelebilir. Bu gibi olumsuz durumların başımıza gelmemesi için sizlerde kaskonuzu yaptırıp önleminizi alınız. Kasko ne zaman işe yarar? Kasko aracın çalınması,kaza esnasında darbeler alınması anında işe yaramaktadır. Bu gibi sorunlarla karşılaşıldığı takdirde sizler gerekenleri yapıyorsunuz ve süreç işlemeye devam ediyor. Kaza esnasında sigorta şirketi tarafından hasar tespiti yapılır. Sigorta şirketi tarafından ödenecek miktar aracın hasar anındaki piyasa bedeli üzerinden hesaplanır.

Çalınan Yada Kazalı Olan Araca Sigorta Bedeli Ne kadar Ödenir ? Yazımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Reklamlar

Aracınız çalındığında ise yapmanız gerekenlerden bahsedecek olursak. Evet oto hırsızlığı olayları son günlerde artmaaktadır. Bu gibi olumsuzluklarla karşılaştığınızda neler yapılabileceğini sizlere söyleyelim. Çalınmış olan araç 30 günlük yasal süre kapsamında bulunamamışsa, ilgili resmi makamdan alınan yazı ile sigorta şirketine başvurulur ve sigorta tazminat bedeli alınır. Sigorta tazminatı alındıktan sonra aracın bulunması ihtimalinde ise sigorta sahibi, bu durumu sigortacıya bildirmek durumundadır. Bu aşamada gerçekleşecek iki seçenek vardır:

  • Sigortalı, aldığı bedeli şirkete iade eder
  • Sigortalı, aracının mülkiyetini sigorta şirketine devreder

Çalınan Yada Kazalı Olan Araca Sigorta Bedeli Ne kadar Ödenir ? Sorusunun cevabını elimizden geldiğince vermeye çalıştık. Umarım faydalı olmuşuzdur.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap