Birikim Yapmak İçin Gereken Alışkanlıklar Var Mı? Varsa Nelerdir?

Birikim Yapmak İçin Gereken Alışkanlıklar Var Mı? Varsa Nelerdir?

Evet bu makalemizde öyle bir konuya değiniyoruz ki herkesin merak ettiği bir konu oda Birikim Yapmak İçin Gereken Alışkanlıklar Var Mı? Varsa Nelerdir?


Reklamlar
Birikim Yapmak İçin Gereken Alışkanlıklar Var Mı? Varsa Nelerdir?

Bu soruların hepsinin yanıtını makalemizde bulacaksınız.  Birikim yapmak her ne kadar zor gibi görünse de aslında hiç de zor bir şey değildir. Birikim neden yapılamıyor biliyor musunuz?

Birikim gereksiz harcamalardan dolayı yapılamamaktadır. Bir çok makalemizde bu konu hakkında söz söyledik bu makalemizde de sizlere bu konu hakkında ufak tefek ipuçları vererek sizlere faydalı olmaya çalışacağız. Birikim yapmanın elbette ki kolay yolları var hani soruluyor ya Birikim Yapmak İçin Gereken Alışkanlıklar Var Mı? Varsa Nelerdir? Evet birikim yapmanın alışkanlıkları vardır.

Reklamlar

Bunun başında ilk olarak aylık harcamalarınızı gözden geçirmek geliyor. kreditakip.net olarak sizlere vereceğimiz ufak tefek tüyolar sayesinde sizler de birikim yapmaya başlayacaksınız.

Efendim hani demiştik ya ilk olarak aylık harcamalarınızı gözden geçirin. Evet şöyle sakin bir kafayla oturun ve aylık harcamalar nelerdir neler yapılıyor neler ediliyor bir göz atın. Şu konuda hemfikiriz geliriniz birdenbire artamayacağına göre birikim yapmak istiyorsak öncelikle harcamalarımızı kontrol altına almanız gerekir.

Bizler tüm harcamalarımızı kalem kalem not almamız gerekmektedir. Bakınız göreceksiniz ki tüm harcamalarınızı kalem kalem not aldıktan sonra özellikle ay sonu gereksiz bir çok şeyler yapılmış. Bu yapılan gereksiz şeyleri bir süre hiç değilse birikim yapmanız için atın. Sizler de farkına varacaksınız bir sonraki ay o gereksiz yapılanları attığınızda bir sonraki ay için daha tedbirli olacaksınız. En önemlilerinden birisi de alış-veriş yapılırken ne kadar çok şeyler alıyoruz değil mi?

Efendim sizlere acizane şu tavsiyemiz olacaktır. Alış-veriş yapmadan önce ihtiyaçlarınızı belirleyin. Girin mutfağa,bakın dolaba yada ev ile ilgili alış-veriş yapacaksanız alın elinize kağıt kalem ve yazın gerekli ihtiyaçlar nelerdir. Birikim yapmak için alışkanlık haline getirmemiz gerek alışveriş listeleri yapmayı.

Emin olun ki bu ufak tefek gereksiz gördüğünüz şeyleri almadığınız takdir de birikim yapılacaktır. Bunun yanı sıra örneğin, bu örneği vereceğiz fakat bayanlar bizlere kızabilir fakat birikim yapmak için gereklidir bunların yapılması. Şimdi bayanlar kızabilir fakat birazdan beylere de söyleyeceğiz.Yeni kıyafetler almak için mağaza mağaza gezmek yerine, ihtiyacınız olan parçayı belirleyin ve sadece buna odaklanarak mağaza gezintisi yapınız hanımefendiler-beyefendiler.

Biliyoruz özellikle hanımlar için bu zor ama birikim yapmak istiyorsanız harcamalarınızı kısmanız gerekli. İlk önce alacağımızı belirleyin daha sonra mağaza mağaza dolaşın. Beyefendiler sizler de özellikle arkadaşlarla gezmek yerine o gezide harcanan paraları kenara koyabilirsiniz. Birikim için bu şart. Evet kenara para koyun.

Sinemaya mı gideceksiniz evde oturun internetten veya televizyondan izleyin filmleri. Her hafta dışarıda yemek mi yenecek emin olun ki evinizde yediğiniz yemeğin zevki hiçbir yerde yok oturun evinizde yiyin ve dışarıda harcayacağınız parayı kenara koyun.

Nasıl ki dışarıda harcadıktan sonra o parayı görmüyorsunuz bu sefer kenara koyun parayı ve görmeyin o para yokmuş gibi davranın. Kalanı değil geleni biriktirin.

Şurada yanlış anlaşılıyor insanlar alış-veriş yaptıktan sonra kalanı biriktiriyor ki bu çok çok yanlış. Elinize geçen parayı harcayıp harcayıp kalanını bir kenara koymayı düşünüyorsanız unutun çünkü gelen para daima gider.

Maaşınızı aldığınızda ilk iş belirlediğiniz miktarı birikim yaptığınız hesaba aktarın ve o para yokmuş gibi davranın.

İşte birikim yapmak bu kadar basittir üstadım şimdi gel gelelim uygulamaya. kreditakip.net sizlerden söz istiyoruz. Bizler de bu makaleyi yazıyorsak ilk önce kendimiz uygulayacağız. Sizlerde uygulayın ve bir süre sonra göreceksiniz birikimleriniz yavaş yavaş dağ gibi olacak.Birikim Yapmak İçin Gereken Alışkanlıklar Var Mı? Varsa Nelerdir? konusuna elimizden geldiğince değinmeye çalıştık. Umuyoruz ki sizler adına faydalı bir makale olmuştur.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap