Araba Kredisi Kullanmak İsteyenlere

Hayalinizdeki o arabaya sahip mi olmak istiyorsunuz? Artık hayaller gerçek oluyor. Araba kredisi kullanmak isteyenlere ufak birkaç sözümüz olacaktır. 

Senelerdir hayalinizde istediğiniz arabayı almak mı yatıyor? Artık hayaller de gerçekleşiyor. 


Reklamlar
Araba Kredisi Kullanmak İsteyenlere

 

Sizler de hayalinizdeki araca çok kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevabı…

Reklamlar

Araba kredisi kullanmak isteyenlere bir kaç diyeceklerimiz olacaktır. Araba kredisi sayesinde sizlerde araba sahibi olabilirsiniz. Artık hayal ettiğiniz o muhteşem araca sizlerde sahip olacaksınız. Araba kredisini ister sıfır arabalarda ister ikinci el arabalarda kullanabilirsiniz.

Bankaların sizler için sunmuş olduğu hizmetleri kontrol etmelisiniz. Bu krediyi kullanırken faiz oranları kaç yıl vadeyle ödeyeceğinizi bankalarla görüşüp sizde hayallerinize sahip olabilirsiniz. Ama şurada bir konu var ki bazı bankalar ikinci el arabalarda bazen kredi vermeye biliyor. Şartlar koyulabiliyor. Bunları da göz önünde bulundurmamız gerekmektedir.

Araba kredisi kredilendirme tutarlarına bakacak olursak

  • 100 bin TL ve altında olan arabalar için arabanın bedelinin en fazla yüzde 70’ine kadar,
  • 100 bin TL ve üzeri araçlar için ise bedelin 100 bin TL’ye kadarki kısmı için en fazla yüzde 70, bunun üzerindeki kısımlar için ise yüzde 50’sini aşmayacak şekilde araba kredisi kredilendirmesi yapılabiliyor.

Masraflar ise

Araba kredisi masrafları arasında tahsis ücreti ya da en bilinen ismiyle  “dosya masrafı” kullanılan kredi tutarının binde 5’i oranında tahsil ediliyor.

Araba kredisi vergileri ise kullandığınız kredinin faizleri üzerinden KKDF ve yüzde 5 BSMV hesaplaması yapıldıktan sonra kredinin taksitlerine ekleniyor. Öte yandan kredi dosya masrafına da yüzde 5 oranında BSMV uygulanıyor.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap