18 Yaşın Altındakiler Nasıl Banka Hesabı Açabilir?

18 Yaşın Altındakiler Nasıl Banka Hesabı Açabilir? Konusunun makalesinde bizler 18 yaş altı kardeşlerimiz için nasıl banka hesabı açılabilir bunu sizlere açıklamaya çalışacağız. 


Reklamlar
18 Yaşın Altındakiler Nasıl Banka Hesabı Açabilir?

Ülkemizde reşit olma yaşı 18 bu oy kullanmadan ehliyet almaya kadar pek çok eylem 18 yaşını doldurunca yapılabiliyor. Bankacılık işlemleri de buna dahildir. Peki 18 yaş altındakiler 18 yaşını mı beklemeliler? Elbette ki hayır belli şartlar vardır bu şartlar vasıtasıyla reşit olmayan yani 18 yaş altı gençler içinde bankalar hizmet vermeye devam etmektedirler.

18 Yaşın Altındakiler Nasıl Banka Hesabı Açabilir? Reşit değilsiniz yani 18 yaşının altındasınız ve para biriktirmek için banka hesabı mı açmak istiyorsunuz? Elbette ki bu mümkündür. Reşit değilseniz  veliniz ya da yasal vasinizin onayı ile hesap açtırabiliyorsunuz bu mümkündür.  Hesabınıza banka kartı ile para yatırabilir, bankamatikten para çekebilir ya da alışveriş yapabilirsiniz.

Reklamlar

Biraz önce de söyledik ya bankalar reşit olmayan yani 18 yaşını doldurmamış kişiler için çalışmalar yapmaktadırlar. Bu çalışmalar her geçen gün artmaktadır. 18 Yaşın Altındakiler Nasıl Banka Hesabı Açabilir? Bir daha özetlersek böylesi bir durumda  veli ya da yasal vasinizle birlikte bankaya giderek işlemleri yapabilirsiniz.

İş Bankası İlk İmza Hesabı ile birçok şeyleri kolaylıkla yapabilirsiniz. 12-18 yaş aralığındaki gençler bu imkanla bir banka kartına sahip olarak bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu hesapta dilerlerse paralarını biriktirir, dilerlerse nakit taşımak yerine banka kartıyla ödeme yapabilir, dilerlerse sanal alış-verişlerle bu kartı kullanabilirler. Bu hesabı açtırmak için veliniz ya da yasal vasinizin onayı yeterli. Bu hesabı ayrıca havale, eft, yatırım fonu alma gibi sanal bankacılık işlemleri için de kullanabilirsiniz.

Akbank exi26  16-26 Yaş aralığındaki gençler için sunulan bu kartlarla gençler kartlarla yaptıkları alış-verişlerden chip-para kazanabilir ödemelerini taksitlendirebilirler.

Bir diğeri ise VakıfBank Junior bu hesapla 18 yaş altındaki kişiler birçok işlemlerini yapabilirler. 18 Yaşın Altındakiler Nasıl Banka Hesabı Açabilir? Konusunu elimizden geldiğince sizlere açıklamaya çalıştık. Umuyoruz ki sizler adına faydalı bir makale olmuştur.

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap